Приветствую Вас, Гость
Главная » Файлы » Сценарии

Радиогазета ко Дню памяти
01.07.2014, 11:09
Доброго дня Сьогодні наша радіогазета присвячена Дню пам’яті. Ми ще раз згадаємо про подвиг наших солдатів , які ціною свого життя захищали наш край від німецько-фашистських загарбників.
Війна докотилась до кордонів Донбасу 8 жовтня 1941 року. До 10 жовтня 1941р. вся територія області була окупована загарбниками. На території району гітлерівцями було встановлено окупаційний режим. Нацистський окупаційний режим в Україні ставив перед собою три основні завдання:
 забезпечити продовольством, матеріальними та людськи¬ми ресурсами потреби третього рейху й армії;
 вивільнити від українського населення шляхом фізичного його знищення, депортацій та вивезення на роботу до Німеччини землі України і заселити їх німецькими переселенцями; Своє вторгнення фашисти відзначили масовими пограбуваннями. Вони обходили всі будинки і забирали все, навіть дитячу білизну. «Сочувствующих» радянській владі розстрілювали. У сільських клубах, парках та центральних площах кожен день лунали постріли.
Уже в листопаді 1941року на території району почала діяти підпільна комсомольська молодіжна організація у складі 14 осіб. Згодом до них долучився Герой Радянського Союзу Білогуров А.І. Учасники групи розповсюджували інформацію серед населення про перемоги Радянської армії,допомогли звільнитись від полону односельцям, зірвали німецьке свято, намалювавши ганебну карикатуру на Гітлера, закидали загарбників антифашистськими листівками. Щоб знайти підпільників, гітлерівці узяли заручників, та ціною їх життя виманили патріотів. 3 липня 1942 року групу розстріляли в районі Великоновосілківської ЗОШ №2. Наймолодшому з них було лише 17 років.
Тринадцятирічний піонер Олексій Приходченко, допомагаючи частинам Червоної армії, перерізав лінію зв’язку ворога. Був убитий за чотири дні до визволення рідного села.
У одного російського поета є хороший, цілком справедливий вислів: «У війни не жіноче обличчя». Це нен тількі красиві слова. Разом з бійцями чоловіками у Великій Вітчизняні війні брали участь і багато жінок. Вони виконували безліч різних військових обов’язків, але найбільш потрібною і звичайною для їхнії турботливих і вправних рук була медицина.
Ганна Будник (Мултих) - старшина медичної служби, яка вже довгий час проживає у Великій Новосілці, булла ще ученицею, коли почалася війна, але це не перешкодило їй взяти активну участь у Великій Вітчизняній війни. Брала участь у багатьох військових операціях,зокрема в Сталінградській битві. Війну закінчила у Празі. За свій бойових шлях отримала багато нагород: “За відвагу”,“За бойові заслуги”,“За взяття Будапешта”.
«Лист з фронту»
«Здравствуйте дорогое мое родное семейство. Во-первых сообщаю, что я пока жив, но не здоров… . Родные мои вы мне не пишете, я не знаю как вы там, душа болит… жив буду увидимся, а погибну не плачьте…»
17 липня 1942 р. до 2 лютого 1943 р., . на берегах Волги в районі Сталінграда розгорнулась одна із найбільших битв Другої світової війни.
Перемога під Сталінградом була початком докорінного переламу в ході Великої Вітчизняної та Другої світової воєн.
Визволення України почалося в 1943 році. 13 серпня 1943р. почалася Донбаська операція наступом правого крила Південно –Західного фронту. Ці війська форсували Сіверський Донець і, просуваючись вздовж правого берега річки, допомагали Степовому фронту під час визволення Харкова. 16 серпня перейшли в наступ війська Південного фронту та прорвали оборону німців.
1 серпня війська ворога почали відступати по всій лінії фронту на Донбасі. 8 вересня радянські війська визволили центр Донбасу - Сталіно.
Війська Південно – Західного фронту 22 вересня, переслідуючи супротивника, відкинули його за Дніпро. Війська Південного фронту в той же день вийшли на р. Молочну. Почалася підготовка до битви за Дніпро.
У період битви за р. Молочну загинуло багато наших земляків. Тоді у вересні 1943р. неосвічених, навіть неодягнених та майже неозброєних молодих солдат кинули під прицільний вогонь німців. Під час оборони Запорізької, Херсонської областей загинули сотні великоновосілківців. З тих пір височать у населених пунктах обеліски з іменами односельчан. У селищі Старий Керменчік було організовано військово-польовий госпіталь для солдат, які брали участь у битві за Дніпро. Від ран у ньому померло 1200 чоловік.
У період проведення Донбаської операції був визволений і Великоновосілківській район з 12 на 13 вересня 1943 року. У боях загинули радянські воїни, порох яких покоїться у 43 братських могилах. Вирішальний внесок у визволення району внесли красноармійці 40-ї та 50-ї гвардійської стрілецької девізії.
Чорні факти
За період Великої Вітчизняної війни на території району
з 10 жовтня 1941 по 13 вересня 1943р.
• Розстріляно 100 мирних жителів
• У військових таборах загинуло 600 воїнів
• Загинуло 7 тисяч 674 військових
• 645 пропали безвісти
• 549 повернулись інвалідами
• 40 осіб було вивезено на каторжні роботи до Німеччини

Сьогоднішню зустріч ми завершимо словами М. Хапланова
Скажите победителю спасибо!
Гремели над миром победные залпы,
Страна ликовала в цветах и слезах.
И каждый почувствовал яростный запах
Не пороха нет,- нет!- а цветов на полях.
Не пули а пчелы жужжали и пели,
Не мины взрывались, а почки берёз.
И не грохотала земля как в апреле,
А тихо стонала от боли и слёз
Стонала от чёрных траншей и воронок,
От пепла и гари разбитых дорог.
Стонала печально, стонала сурово,
Стонала о тех кто подняться не мог.
И плакала женщина над похоронкой,
И маршал рыдал на плече у бойца,
И радостно плакал худющий мальчонка,
рижавшись лицом к гимнастерке отца.
Категория: Сценарии | Добавил: saela
Просмотров: 1104 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0