Приветствую Вас, Гость
Главная » Файлы » Сценарии

Шевченкове свято
01.07.2014, 12:13
Вечір «200-чя з дня народження Т.Г. Шевченка»
Ведуча: Велика наша Батьківщина, квітуча багата сильна, є їй чим пишатися а особливо людьми, які стали відомими на весь світ почесне місце серед гідних дочок та синів України посідає наш великий кобзар Т.Г. Шевченко.
Пісня Як у нас на Україні 1 отряд
На сцені 3 учні + ведуча
З високих круч
Де синь небес прозорий
Вливається в Дніпровскі водограї,-
На бурю схожий
Гнівний і суворий
Стоїть Тарас і дивиться на нас.
За землю й волю
В ратному двобої
Ти з нами йшов кайдани рвать з людей,
Благословляв, Кобзарю нашу зброю –
Єси безсмертний, гордий Прометей!
Ведуча: В 2014 році український народ відзначає 200 років від дня народження Т.Г.Шевченка. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.
Учень Кобзарем його ми звемо
Так від роду і до роду.
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу. Учень Кожну матір і дитину
Він прославив серцем чистим,
Всю осяяв Україну
Поглядом він променистим.
Ведучий: Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ. Давайте ж сьогодні торкнемося серцем Шевченківських творів. Проймемося їхнім духом, тим самим зможемо виконати поетові заповіти.
Номер «Сценка» 4 отр. «Садок вишневий коло хати»
Ведуча та шість учнів: Шевченківській край …Так називають Черкащину. Тут у селі Моринцях, у родині селянина-кріпака народився великий поет-художник. І прожив тяжкий шлях:
1-ий учень У старій хатині
Кріпака колись,
В тихий день весінній
Хлопчик народивсь.
2-ий учень У тяжкій неволі
Ріс малий Тарас.
Він не вчився в школі,
Він ягнята пас. 3-ій учень Вмерли мама й тато ...
Сирота – в дяка.
Тут була в хлоп’яти
Грамота гірка.
4-ий учень В пана – бусурмана
В Петербурзі – дім.
Кріпаком у пана
Був Тарас у нім 5-ий учень Хоче малювати
Прагне він до знань -
Та за це багато
Зазнає знущань.
6-ий учень За ясну свободу й
Світло майбуття –
Він віддав народу,
Все своє життя!

Пісня « Сіла птаха на тополю» Йоєнко Т.Р.
Ведуча: Для нашого народу думки Шевченка стали найціннішим дороговказом, адже розбудили національну свідомість він був більше ніж українець, його поезія з народу і для народу.
Літературно-музична композиція « » 3 отряд
Ведуча:
Своє натхнення Тарас Григорович черпав з народної творчості, з народної пісні, сам маючи від природи прекрасний голос любив співати, а ще залюбки танцював особливо веселі запальні танки.
Танець Борисова В.І.

Ведуча: співоча українська душа, саме такою була вона у Шевченка і кооли лилась весеа музика
Песня Палала Серафимова О.І.
Ведуча: Шевченків "Кобзар"... Це Біблія українського народу, це книга, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою. Народ, який має такого поета, як Шевченко, і таку вічну книгу, як "Кобзар", — безсмертний. Автор зібрав в ній кожну сльозину, найменший стогін болю кріпака. Духовну велич і красу народу він підніс на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ.У багатьох хатах українців сьогодні побачиш заквітчаний вишитим рушником портрет Тараса Шевченка. А на столі, поряд із хлібом, лежить його книга поезій — "Кобзар".
5 отряд
Ведуча : і хоча в серці печаль та туга, але коли грає музика, то і душа розкривається по новому, наче не було ні смутку, а ні жалю.
Грай музика грай Серафимова Е.І.
Ведуча : сяє нам душа Шевченка, сяє в пророчому слові, у живописних краєвидах України, з райського вишневого садочка, сяє з вічності.
Червона Рута 1 отряд
Ведуча: Багато років минуло з того часу, коли народився він «...на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, що стають дорогими для всього людства і що в пошані всього людства знаходять безсмертя».
Мужицький син, кріпак, школяр Моринського дяка-п’яниці, самоук, професор графіки Петербурзької Академії мистецтв, геніальний поет, мислитель, патріот-інтернаціоналіст, інтелігент з душею вселюдського милосердя... І все це він — Тарас Григорович Шевченко.
Категория: Сценарии | Добавил: saela
Просмотров: 1756 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 2.0/1